Je spousta z nás, kdo raději sklopí hlavu a nechá si … na hlavu (víte, co myslím).

Na druhou stranu existuje i možnost se zamyslet a vymyslet řešení.  Žijeme ve společnosti, kde by si všichni měli být rovni a měli by respektovat pravidla hry. Pokud tomu tak není, vznikají problémy a mnohdy zbytečně.

Přišel za mnou do bezplatné právní poradny pan Vyklácený. Půjčil v září 2021 svému dobrému kamarádovi 20 000,- Kč, poslal mu je na účet.

Za týden na to mu půjčil po naléhání ještě 1000,- Kč. Kamarád mu slíbil 21 000,- Kč vrátit do Vánoc 2021. Vše si takto dohodli telefonicky.

Uběhly Vánoce a peníze nikde, kamarád nebere telefony a na sms nedpovídá. Pan Vyklácený byl téměř srozuměn s tím, že již nikdy své peníze neuvidí a navíc, že ztratil kamaráda. 

Já jsem sepsal předžalobní výzvu a doporučeně zaslal kamarádovi. V naší společnosti platí totiž pravidlo, že dluhy se mají platit. Pokud není ujednán termín vrácení půjčky, musí se vrátit na výzvu věřitele.

Na mou výzvu reagoval kamarád tak, že panu Vyklácenému poslal sms s tím, že s ním končí, že co si to dovoluje. Mi se ani neozval, na to do týdne peníze vrátil.

Pan Vyklácený byl rád a současně prozřel v tom, jaký byl jeho „kamarád“ kamarádem. Proto, když už někomu půjčíte, předem si promyslete, komu a jak.

Potřebujete poradit?
Neváhejte nás kontaktovat.

JUDr. Tomáš Panáček
www.iadvokacie.cz 

Translate»